Booking
hudbazmarsu@gmail.com

Aktuálny album // Fresh

SONDA // 2017 // LARK RECORDS

Bio // Bio

1996 - prvé koncerty a demonahrávky (Na Mars!)
1997 - kompilácia RockFM fest (Slečna)
1998 - 1. album Supervýlet (video Klára a Gogo, video Jetoleto...)
supervylet
1999 - kompilácia Top hity ska - reggae music (Rege)
ska reggae music cd
2000 - kompilácia Punk Rock Made In Slovakia (Slečna)
punk rock made in slovakia
2001 - 2. album Cosmodisc (Šakalík, video Astronaut...)
cosmodisc
Recenzia Cosmodisc
2002 - kompilácia Inzine (Compuphonic)
roland jupiter compuphonic
2005 - 3. album Trávnice (video Výberové vibrácie, video Fialový kvet, video Ovce)
travnice
Recenzia // Slovenský album roka!
Recenzia // Hudba z Marsu a iných planét
2007 - kompilácia Ska Collection (Gogo & prasa)
ska collection
2008 - kompilácia FreshStyle (Disko)2001 - 2. album Cosmodisc (Šakalík, video Astronaut...)
cd freshstyle
2009 - 4. album Idoli
idoli cd
2010 - Štofov sólový projekt Orchester z marsu

Na jeseň 1996 vystúpila partia kamarátov zo školských lavíc na hudobnom festivale HuliFest prvýkrát pod názvom Hudba z Marsu. Zakladajúci členovia Sigi, Štofo, Macho, Vešpík a Katka onedlho nahrali prvé demo. Skladby z neho zabodovali v československých hitparádach. Prišla ponuka na účinkovanie na RockFm feste, rotácia skladieb v undergroundovom rádiu Ragtime, nahrávanie ďalších demonahrávok a prvého albumu Supervýlet. Vďaka nemu spoznalo Hudbu z Marsu celé Slovensko. Najviac zarezonovala pieseň s videoklipom Klára a Gogo. Ďalšie rané nahrávky ako Slečna, Jetoleto, Gogo a prasa, Rege sa postupne uplatňovali na rôznych punkových a reggae kompiláciách.
V roku 2001 kapela vydala druhý album Cosmodisc. Etablovaným členom už bol trubkár Fero a klávesák Tomáš. Šakalík sa stal jednou z najúspešnejších piesní vtedy najpočúvanejšieho rádia Koliba a progresívna skladba Compuphonic sa udomácnila v druhom najpočúvanejšom Fun rádiu. Osviežením albumu bola aj cover verzia Majka z Gurunu, ktorú Marťania pôvodne nahrali pre STV.
Tretí album Trávnice (2005) bol hĺbavejší. Okrem popových popevkov sa na ňom objavili aj etno experimenty – skladby, v ktorých kapela použila vzorky zo starých etnologických platní so slovenským folklórom. Najznámejšími sa stali piesne Fialový kvet, Nahaj ma!, Výberové vibrácie... Basgitaristu Matúša nahradil džezmen Julo a akordeón pevne uchopil Maco.
V roku 2009 sa Hudba z Marsu ohlásila energickým, veselým albumom Idoli. Spoločným menovateľom viacerých skladieb je disko. Zároveň boli zúročené skúsenosti s ľudovou hudbou a spolupráca s folklórnym súborom Trnafčan. To viedlo ku vzniku svojskej worldmusic skladby Na hubách, ktorá bodovala v národnom kole Eurovison Song Contest 2009. Úspešnými singlami sa stali aj tanečné piesne Disko a Tanečná.
Za 13 rokov účinkovania Hudba z Marsu získala tisíce fanúšikov a odohrala stovky koncertov, okrem iných aj na festivale Sunrock v Belgicku, niekoľkokrát na najväčšom slovenskom festivale Pohoda, v prestížnych televíznych reláciách Metro a Ladí neladí. V poslednom období je kapela stále žiadanejšia aj v Čechách. V pražskom Rádiu 1 boduje so skladbou Továreň na sny.

.In the autumn of ‘96 a group of high school friends formed a music band and performed on the music festival HuliFest for the first time. They came up with the name Music from Mars and soon recorded their first demo. The founder members were Sigi, Štofo, Macho, Vešpík and Katka. The songs from the demo were played in various Czechoslovak charts and the group flourished. They performed on RockFm Fest, their songs were played in an underground radio Ragtime, the group recorded other songs and its very first album Supervýlet. The album and Music from Mars were well received and the group was recognized by most of the Slovaks. Especially the song Klára a Gogo and video for this song were successful. Another Supervylet’s songs Slečna, Jetoleto, Gogo a prasa, Rege were choosen for various punk and reggae compilations.In 2001 second album Cosmodisc was released. In that time the group consisted of Sigi, Štofo, Macho, Vešpík, the trumpetist Fero and keyboard player Tomáš. Šakalík became one of the most successful songs played by most popular radio Koliba back then. A progressive song Compuphonic was well received by the slovak second favourite radio FunRadio. A fresh piece Majka z Gurunu was the cover of an old slovak TV series theme which was recorded by Music from Mars for the Slovak Television.Third album Trávnice (2005) was more contemplative. Beside pop tunes it included also etno experiments – songs for which old ethnical and slovak folklore samples were used. Most popular songs from album Trávnice (2005) are Fialový kvet, Nahaj ma!, Výberové vibrácie...Around the time of Trávnice (2005) a new members came to the band. Bassguitarist Matúš was replaced by jazzman Julo and accordionist Maco brought a new sound to the band.In 2009 Music from Mars released spirited, funny and playful album Idols. The unifying element of the songs is disco. The band continued with integrating folk and etno elements to its music by cooperating with folk group Trnafčan. It all led to composing an original worldmusic song Na hubách, which competed in slovak version (national Finale) of Eurovision Song Contest 2009. Another dance songs from Idols Disko and Tanečná were successful singles.During 13 years of being on the scene, Music from Mars reached to thousands of fans, played hundreds of shows, including performance in festival Sunrock in Belgium. Few times the band also played on the slovak biggest music festival Pohoda and popular TV shows Metro and Ladí neladí.These days the band is playing also more shows in the Czech republic. The song Továreň na sny was well received by Prague Radio 1 and in 2010 the band will introduce a new song – the Final Song to the Slovak and possibly European audience.

Koncerty // Tour

22.06.18
Art Film Fest // Košice

14.07.18
Aquacity // Whirpool // Poprad

21.07.18
Žákovic Open // Trenčianske Bohuslavice

27.07.18
Festival GUČA umenia // Zvolenská Slatina

28.07.18
Sitno Blues // Jazero Počúvadlo

viac >>